W POSZUKIWANIU NOWATORSKICH ROZWIĄZAŃ
http//www.wfa.prv.pl
Akcja 3 "I ty możesz przejść przez dziurę!"


Nigdy samotnie nie ośmieliłeś się przejść przez dziurę? Razem z nami będzie ci raźniej! A może przeszedłeś przez nią pewnego pięknego dnia i od tamtej pory marzyłeś, żeby kiedyś jeszcze raz to powtórzyć? Teraz masz okazję!

W najbliższą sobotę (28 lutego 2004) trzeci flash mob Warszawskiego Frontu Abstrakcyjnego. Tym razem innowacyjność będzie polegała na wykorzystaniu w akcji elementu przestrzeni miejskiej. Tym elementem będzie właśnie tajemnicza dziura. Gdzie ona się znajduje i jak dokładnie będze wyglądać przejście przez nią? Czytaj dalej, a wszytko stanie się jasne.

Lokalizacja
Dziura znajduje się w samym centurm Warszawy. Chyba każdy jest w stanie odnaleść stację metra Centrum, prawda? A od tej stacji do "dziury" jest zupełnie niedaleko. Jest takie duże przejście podziemne łączące obszar obok Rotundy, placyk przed metrem Centrum i jescze kilka innych miejsc. Flash mob odbędzie się w tym właśnie przejściu podziemnym, ponieważ codziennie jest przechodzą przez nie setki osób, a poza tym właśnie tam znajduje się tajemnicza "dziura". Poniżej krótki przewodnik pt. "jak mam odnaleść dziurę jeśli stoję na placyku przed metrem Centrum" ?.

1. Co to jest placyk przed metrem Centrum?


To ten placyk na który wychodzi się bezpośrednio ze stacji metra.
Oto zdjęcie tego miejsca. Widać na nim wejście do przejścia podziemnego.
Wchodzimy!

2. Widzimy coś takiego. Idziemy dalej.3. Po prawej mamy taki widoczek
Jednak nie skręcamy w prawo tylko dalej idziemy prosto.4. W końu po lewej widzimy schody, a po prawej coś takiego:To właśnie miejsce akcji.


Uwagi: Warto na kilkanaście minut przed flash mobem
(albo kilka dni wcześniej, jeśli jesteście przejazdem na mieście)
upewnić się, że potrafimy tutaj trafić. Po co potem szukać miejsca akcji na ostatnią chwilę?Co robimy?
Równo o 16:03 zaczynamy formować kolejkę wzdłuż tej ściany.
Synchronizaja zegarków zgodnie z prostym w obsłudze programem, który można ściągnąć tutaj .
Kierunek formowania kolejki jest oznaczony na rysunku.
Czy kilkadziesiąt obcych sobie osób jest w stanie kulturalnie ustawić się w kolejce? Czy potrafimy to zrobić?
Na pewno tak, ale musimy pamiętać o kilku zasadach.
- nie przepychamy się. Jak ktoś chce stanąć przed nami/za nami to po prostu zróbmy tej osobie miejsce. To znacznie usprawni proces formowania kolejki.
- starajcie się dołączać się do końca kolejki, a nie gdzieś w środku - ograniczy to liczbę sytuacji takich jak wyżej.
- nie pchajcie sie za wszelką cenę na początek kolejki... na końcu jest tak samo fajnie ;-)
Osoba która stoi na początku pierwsza przechodzi przez dziurę oznaczoną na rysunku.


Za nią ruszają kolejne osoby z kolejki.
Po przejściu przez pierwszą dziurę, czeka nas przejście przez dziurę w drugiej ścianie (widocznia w głębi).Po przejściu przez drugą dziurę "rozchodzisz się" w wybranym kierunku i wracasz do domu przesłać na maila Warszawskiego Frontu Abstrakcyjnego swoje wrażenia z akcji. :) Odchodzisz ze świadomością, że przed chwilą zrobiłeś coś niezwykłego. Do zobaczenia na kolejnej akcji!

Uwagi końcowe:
- koniecznie weź ze sobą znajomych! Jeśli każdy weźmie ze sobą przynajmniej 2 osoby, będzie jeszcze ciekawiej. Rozejrzyj się, a na pewno kogoś znajdziesz. Oczywiście im więcej osób zaprosisz na akcję tym lepiej.
- przed flash mobem w trakcie i bezpośrednio po nim udajemy, że się nie znamy
- staramy się nie formować grupek "wyraźnie na coś oczekujących"
- nie udzielamy wywiadów mediom
- gapiom również udzielamy odpowiedzi wymijających. Możemy zachęcić ich do "pójścia na koniec kolejki".
- nie przechodzimy przez żadne inne dziury!
- nie przepychamy się. Spokojnie, dziura jest cierpliwa - każdy przejdzie.
- jeśli ktoś chce przynieść aparat fotograficzny albo kamerę, niech najpierw wyśle maila na kontakt@wfa.prv.pl (staramy się ograniczać liczbę osób z aparatami, bo to trochę psuje klimat)
- przeczytaj jescze raz uwagi odnośnie formowania kolejki

Roześlij informację o tej akcji do jak największej liczby osób. Pamiętaj, żeby przy tym nie spamować. Powiadom rodzinę, znajomych, osoby które znasz tylko z widzenia, całą szkołę, biuro, uczelnię. Każdy jest w stanie zorganizować dwie osoby . Weź sobie to do serca. Przyczyń się do powodzenia akcji! Zależy ono tylko i wyłącznie od zaangażowania uczestników. Do zobaczenia 28 stycznia! I pamiętajcie! Następna akcja na pod koniec marca 2004 roku!

Uwaga prezent od WFA! Specjalnie od Warszawskiego Frontu Abstrakcyjnego w tym roku BONUS w postaci dodatkowego dnia! Wyjątkowo luty będzie miał 29 dni, zamiast standardowych 28. Have fun.

Wszystko jasne? No to do zobaczenia na flash mobie.

Podsumowując:

Nazwa: "I ty możesz przejść przez dziurę!"
Czas akcji: 28 lutego
Miejsce akcji: Przejście podziemne przy metrze Centrum
Dokładna godzina rozpoczęcia akcji: 16:03
Co będzie potrzebne?: nic
Jak skontaktować się WFA?: kontakt@wfa.prv.pl albo 888-06-555-1 (tylko SMS!)


Podsumowanie akcji.
Ci którzy przeszli przez dziurę

      Ludzie po przejściach. Dziś kilkadziesiąt osób zebrało się w centrum Warszawy, żeby uczestniczyć we wspólnym przechodeniu przez dziurę, a nawet przez dwie dziury. Ci którzy uczestniczyli wiedzą już, że jest to niepowtarzalne doznanie. Pamiętajcie, że to dzięki wam 28 lutego 2004 przejdzie do historii, jako pierwszy dzień w którym Warszawiacy zdobyli się na zbiorowe przejście przez tajemniczą dziurę. Ilu nas było? Właściwie to wystarczyłoby policzyć osoby stojące w kolejce i wziąć poprawkę na to, że niektórzy dokonali przejścia po dwa razy. Ktoś liczył?
      Na 10 minut przed flash mobem nikt wtajemniczony nie rzucał się w oczy. Na 3 minuty przed akcją tłum zgromadzony w przejściu podziemnym wypałniał już w miarę gęsto okolice schodów. Dało sie zauważyć konsternację jednego z pracowników ochrony. Wkrótce pierwsze osoby ruszyły w stronę dziury. Tym razem zaczęliśmy punktualnie (na "sylwestrze 2004/2005" było drobne opóźnienie). Nieopodal punktu X stała gromadka z aparatami (A tylko dwie osoby zapytały o zgodę! Widocznie pewne zachowania są niereformowalne. Naprawdę, starajcie się nie przynosić aparatów, a jeśli już koniecznie musicie, to uprzedźcie wcześniej - dostaniecie garść bezpłatnych porad o tym jak robić zdjęcia w miarę niezauważalnie). Pierwsze osoby bez problemu odnalazły właściwą dziurę i przez nią przeszły. Kolejka wyglądała naprawdę imponująco. Ciągnęła się jeszcze daleko za rogiem. Frekwencja dopisała.
      Każdy przeżywał przejście na swój sposób. Jedni śmiali się i dążyli do dziury radosnym krokiem, inni uświadomiwszy sobie rangę wydarzenia zdecydowali się kroczyć w zadumie. Co jakiś czas zbłąkany przechodzień przerywał nasz mistyczny pochód i lekko zdezorientowany szedł dalej. Niektórzy przystawali, żeby dokładniej przyjrzeć się temu nietypowemu zjawisku. Dało się słyszeć kilka ciekawych komentarzy osób postronnych. Po kilku minutach nie było po nas śladu. Tłum zniknął, a Dziura znowu stała się zwykłym otworem w ścianie. Do czasu...


Dokumentacja akcji "I ty możesz przejść przez dziurę!"

To jest podstrona strony Warszawskiego Frontu Abstrakcyjnego. http://www.wfa.prv.pl albo http://www.warszawski-front-abstrakcyjny.prv.pl
Warszawski Front Abstrakcyjny zajmuje się działalnością typu flash mob i nie tylko. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie naszej
działalności pisz na kontakt@wfa.prv.pl lub skontaktuj się poprzez SMS z numerem +48 888-06-555-1