DALEJ PRÓBUJEMY ROZJAŚNIAĆ SZAROŚĆ DNIA
http//www.wfa.prv.pl
Akcja 41 "Sylwester 2017/2018"

Dawno, dawno temu, za siedmioma blokami, za siedmioma ruchliwymi ulicami, grupa ludzi spotkała się, aby świętować Nowy Rok. Były zimne ognie, baloniki, maski, kolorowe rekwizyty, życzenia i ogromny entuzjazm. Ale to nie była zwykła impreza sylwestrowa, o nie. Nie byłoby w niej nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wszystko działo się w połowie stycznia, a świętujący witali rok, który według wszystkich znaków na niebie i ziemi miał nadejść dopiero za jedenaście i pół miesiąca.

Kim byli uczestnicy tej niezwykłej, zorganizowanej w sekrecie imprezy, która przyciągnęła prawdziwe tłumy? To członkowie Warszawskiego Frontu Abstrakcyjnego, podziemnej grupy ludzi, która regularnie doświadczała w tym mieście tego, co niezwykłe. Teraz, wiele lat później, zapoczątkowana wtedy tradycja trwa nadal, a my zgodnie z przekazanymi wówczas wytycznymi, uczestniczymy w kolejnych odsłonach tego absurdalnego wydarzenia, którego data i godzina może zostać wyliczona w sposób znany nielicznym. Nawet jeśli trudno jest w to uwierzyć, to jednak zapewniamy Was, że to wszystko wydarzyło się naprawdę, a słowa, które w tej chwili czytacie, to zaproszenie do wzięcia udziału w kolejnej, dziesiątej już, imprezie tego typu.

Wszystko dzieje się niezwykle szybko, zanim policja i ochrona zdążą zareagować. Zapamiętaj poniższe wytyczne i przekaż je tylko tym osobom, które chciałbyś wciągnąć do akcji. Flash mob rozpoczyna się w sobotę 14 stycznia 2017 o godzinie 17:01 i ma miejsce na chodniku przed wejściem do TK MAXX w Galerii Centrum. Nie, nie płacą nam za reklamę, to my byliśmy tam pierwsi, organizujemy imprezę w tamtym miejscu co roku.

Przed rozpoczęciem akcji czekamy w ukryciu, obserwując miejsce zbliżającej się imprezy z pewnej oddali, nie zdradzając przechodniom, że na coś czekamy. To wszystko ma być niespodzianką. Można zsynchronizować sobie zegarki ze stroną www.fm-zegar.prv.pl. Równo o 17:01 zaczynamy odliczać od 20 do 1, jednocześnie schodząc się w kierunku miejsca akcji, a po dojściu do zera, rozpoczynamy witanie nowego roku w dowolny, nawet najbardziej przerysowany sposób. Kto już tej sekretnej imprezy doświadczył, ten wie jakiego klimatu się spodziewać, natomiast wszystkim innym zazdrościmy, że będa mieli okazję po raz pierwszy doświadczyć czegoś tak niezwykłego. Po upływie pięciu minut, czyli o godzinie 17:06, wspólnie wykrzykujemy następujące hasło: "Niech żyje dwa tysiące osiemnasty rok!". Tym samym coroczną akcję można uznać za zamkniętą. Błyskawicznie rozbiegamy się w cztery strony świata, a kto ostatni zostanie na miejscu akcji, ten ssie.

Można robić zdjęcia i filmy, ale zniechęcamy do tego, natomiast zachęcamy do pełnego uczestnictwa w akcji (ale jeśli już będziesz mieć jakieś materiały, to dezwij się proszę na adres wfa@boo.pl).

Wszystko jasne? Do zobaczenia 19 stycznia! I pamiętajcie! Flash mob pozostanie w nas na zawsze!

Podsumowując:

Nazwa: "Sylwester 2017/2018"
Czas akcji: 14 stycznia 2017
Miejsce akcji: chodnik przed wejściem do TK MAXX w Galerii Centrum
Dokładna godzina: 17:01-17:06
Co będzie potrzebne: czapeczki, baloniki, serpentyny, maski, zimne ognie, transparenty z napisem "2018"
Jak skontaktować się WFA?: wfa@boo.pl


Podsumowanie akcji
Powrót

      Stwierdzenie, że przyszły tłumy byłoby nadużyciem, ale bez wątpienia udało się uratować blask imprezy i odbić od frekwencyjnego dna, w które niespodziewanie uderzyliśmy rok temu. W tym roku było zdecydowanie lepiej. Co prawda nadal niezbyt tłumnie, lecz bez wątpienia urokliwie. Na imprezę dotarło około dziesięciu osób, godnie reprezentując chyba wszystkie widywane w ubiegłych latach typy uczestników. Tak więc ktoś przyniósł gwizdki i papierowe czapeczki, ktoś transparent z liczbą 2018 i zielony łańcuch choinkowy, ktoś szampana Piccolo (były aż dwa – spore zagęszczenie jak na tak niewielką imprezę!), ktoś okulary przeciwsłoneczne, a ktoś po prostu energię, którą spożytkował na skakanie, świętowanie i rzucanie się sobie w ramiona. Nie zabrakło też osób robiących zdjęcia, i to zarówno w wydaniu „fotografuję i imprezuję”, jak i „fotografuję i obserwuję”. Bez wątpienia dominującą aktywnością w tym roku były uściski i wzajemne składanie życzeń. Zbyt mały tłum na inicjowanie wężyka lub głośniejszych przyśpiewek albo długotrwałego skandowania noworocznych haseł, choć oczywiście scenariusz akcji został sumiennie zrealizowany, łącznie z końcowym trzykrotnym wykrzyczeniem słów „Niech żyje dwa tysiące osiemnasty rok!”. To ciekawe, jak pozytywną atmosferę potrafi wytworzyć wokół siebie tak stosunkowo niewielki tłum. Bez wątpienia udało nam się zwrócić uwagę przechodniów. Oby w przyszłym roku było jeszcze lepiej!


Wasze komentarze

Z Facebooka:

"Przerysowując kup bezalkoholowy to nie mogą ci nic zrobić a i wstrząsnąć i wystrzelić nie bd szkoda ;)"
(Tomasz W.) [08.01.17 20:08]

"Przeważnie nie było, ale i tak najczęściej widywanym trunkiem podczas corocznych imprez był szampan Piccolo. Przejrzyjcie zdjęcia z ubiegłych lat na www.wfa.prv.pl."
(Warszawski Front Abstrakcyjny) [11.01.17 07:11]

"Do imprezy sylwestrowej jest jeszcze trochę czasu, więc to dobry moment, żeby podesłać zaproszenie do osób, które chcielibyśmy tam zobaczyć."
(Warszawski Front Abstrakcyjny) [11.01.17 07:12]

"To już dziś!"
(Warszawski Front Abstrakcyjny) [14.01.17 12:36]

"jezusie! jak ten rok szybko zleciał"
(Tomek T.) [14.01.17 12:38]

Przesyłajcie swoje komentarze na adres wfa@boo.pl.


Dokumentacja akcji "Sylwester 2015/2016"
Dzisiejszy odcinek sponsoruje Semp,
a także literki THANK YOU.


To jest podstrona strony Warszawskiego Frontu Abstrakcyjnego. http://www.wfa.prv.pl albo http://www.warszawski-front-abstrakcyjny.prv.pl
Warszawski Front Abstrakcyjny zajmuje się działalnością typu flash mob i nie tylko. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie naszej
działalności pisz na wfa@boo.pl lub skontaktuj się poprzez SMS z numerem (numer chwilowo utajniony) :)