KONTYNUUJEMY
http//www.wfa.prv.pl
Akcja 42 "Sylwester 2018/2019"

Dawno, dawno temu, za siedmioma blokami, za siedmioma ruchliwymi ulicami, grupa ludzi spotkała się, aby świętować Nowy Rok. Były zimne ognie, baloniki, maski, kolorowe rekwizyty, życzenia i ogromny entuzjazm. Ale to nie była zwykła impreza sylwestrowa, o nie. Nie byłoby w niej nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wszystko działo się w połowie stycznia, a świętujący witali rok, który według wszystkich znaków na niebie i ziemi miał nadejść dopiero za jedenaście i pół miesiąca.

Kim byli uczestnicy tej niezwykłej, zorganizowanej w sekrecie imprezy, która przyciągnęła prawdziwe tłumy? To członkowie Warszawskiego Frontu Abstrakcyjnego, podziemnej grupy ludzi, która regularnie doświadczała w tym mieście tego, co niezwykłe. Teraz, wiele lat później, zapoczątkowana wtedy tradycja trwa nadal, a my zgodnie z przekazanymi wówczas wytycznymi, uczestniczymy w kolejnych odsłonach tego absurdalnego wydarzenia, którego data i godzina może zostać wyliczona w sposób znany nielicznym. Nawet jeśli trudno jest w to uwierzyć, to jednak zapewniamy Was, że to wszystko wydarzyło się naprawdę, a słowa, które w tej chwili czytacie, to zaproszenie do wzięcia udziału w kolejnej, dziesiątej już, imprezie tego typu.

Wszystko dzieje się niezwykle szybko, zanim policja i ochrona zdążą zareagować. Zapamiętaj poniższe wytyczne i przekaż je tylko tym osobom, które chciałbyś wciągnąć do akcji. Flash mob rozpoczyna się w sobotę 20 stycznia 2018 o godzinie 17:02 i ma miejsce na chodniku przed wejściem do TK MAXX w Galerii Centrum. Nie, nie płacą nam za reklamę, to my byliśmy tam pierwsi, organizujemy imprezę w tamtym miejscu co roku.

Przed rozpoczęciem akcji czekamy w ukryciu, obserwując miejsce zbliżającej się imprezy z pewnej oddali, nie zdradzając przechodniom, że na coś czekamy. To wszystko ma być niespodzianką. Można zsynchronizować sobie zegarki ze stroną www.fm-zegar.prv.pl. Równo o 17:02 zaczynamy odliczać od 20 do 1, jednocześnie schodząc się w kierunku miejsca akcji, a po dojściu do zera, rozpoczynamy witanie nowego roku w dowolny, nawet najbardziej przerysowany sposób. Kto już tej sekretnej imprezy doświadczył, ten wie jakiego klimatu się spodziewać, natomiast wszystkim innym zazdrościmy, że będą mieli okazję po raz pierwszy doświadczyć czegoś tak niezwykłego. Po upływie pięciu minut, czyli o godzinie 17:07, wspólnie wykrzykujemy następujące hasło: "Niech żyje dwa tysiące dziewiętnasty rok!". Tym samym coroczną akcję można uznać za zamkniętą. Błyskawicznie rozbiegamy się w cztery strony świata, a kto ostatni zostanie na miejscu akcji, ten ssie.

Można robić zdjęcia i filmy, ale zniechęcamy do tego, natomiast zachęcamy do pełnego uczestnictwa w akcji (ale jeśli już będziesz mieć jakieś materiały, to dezwij się proszę na adres wfa@boo.pl).

Wszystko jasne? Do zobaczenia 20 stycznia! I pamiętajcie! Flash mob pozostanie w nas na zawsze!

Podsumowując:

Nazwa: "Sylwester 2018/2019"
Czas akcji: 20 stycznia 2018
Miejsce akcji: chodnik przed wejściem do TK MAXX w Galerii Centrum
Dokładna godzina: 17:02-17:07
Co będzie potrzebne: czapeczki, baloniki, serpentyny, maski, zimne ognie, transparenty z napisem "2019"
Jak skontaktować się WFA?: wfa@boo.pl


Podsumowanie akcji
Miłośnicy tradycji!

      Miłośnicy tradycji. Tylko tak można by nazwać (bo jakże inaczej?) tę garstkę zapaleńców (nieco ponad 10 osób), która w tym roku dotarła (i zawsze dociera?) na coroczną imprezę sylwestrową, podczas gdy Warszawski Front Abstrakcyjny zaprzestał regularnej działalności już wiele lat temu. To oni podtrzymują ducha flash moba w tym mieście i robią to, co zostało dawno temu przekazane w sekretnych instrukcjach - witają nowy rok przed czasem, zawsze w sobotę najbliższą dniu 17 stycznia (czyli w tym roku 20 stycznia). Tłumów nie było, ale za to było wszystko to, co najważniejsze - gwizdki, imprezowe czapeczki, zimne ognie, transparent oraz ogromny entuzjazm! Imprezę zakończyliśmy nieco wcześniej niż w instrukcjach, bo nie było sensu tak niewielkiego wydarzenia przeciągać, ale konsekwentnie działamy dalej i widzimy się za rok!


Wasze komentarze

brak

Przesyłajcie swoje komentarze na adres wfa@boo.pl.


Dokumentacja akcji "Sylwester 2018/2019"
Dzisiejszy odcinek sponsoruje Semp,
a także literki THANK YOU.


To jest podstrona strony Warszawskiego Frontu Abstrakcyjnego. http://www.wfa.prv.pl albo http://www.warszawski-front-abstrakcyjny.prv.pl
Warszawski Front Abstrakcyjny zajmuje się działalnością typu flash mob i nie tylko. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie naszej
działalności pisz na wfa@boo.pl lub skontaktuj się poprzez SMS z numerem (numer chwilowo utajniony) :)