PODEJMIJ SŁUSZNĄ DECYZJĘ
http//www.wfa.prv.pl


Katharsis 17

        Tyler Durden, bohater filmu "Fight Club" wypowiada w pewnym momencie takie zdanie: "Jesteśmy więźniami swoich przedmiotów". Chodziło o to, że człowiek jest uzależniony od rzeczy które posiada. Zniszczenie wszystkich przedmiotów jest dobijające, ale daje pewien rodzaj wolności. Możesz gromadzić je od nowa.
      Teraz pytanie - czy masz w domu jakąś rzecz, o której, po dokładniejszym namyśleniu się, możesz powiedzieć, że jest ci kompletnie niepotrzebna, ale jej nie wyrzucasz? Jeśli odpowiedziałeś na to pytanie twierdząco, to czytaj dalej. Jeśli nie masz żadnego takiego przedmiotu, to "Katharsis 17" nie jest dla ciebie. Nie chodzi tutaj o przedmioty, które są pamiątkami, bo to zupełnie inna sprawa, tylko o coś, co nie znalazło się jeszcze w śmietniku, z jakichś zupełnie irracjonalnych powodów... Może myślisz, że ten przedmiot jeszcze ci się kiedyś do czegoś przyda, albo po prostu przyzwyczaiłeś się, że tam leży. Może dla niektórych zabrzmi to śmiesznie, ale jest faktem, że wytwarza się jakaś więź emocjonalna pomiędzy tobą, a tymi przedmiotami. Szkoda je wywalić, choć są już raczej niepotrzebne. Prędzej wyniesiesz je do garażu, albo na strych.
      Nadszedł jednak czas Katharsis! Uwolnijmy się od zbędnych rzeczy! Oczyśćmy nasze mieszkania! Nie możesz pogodzić się z faktem, że twój przedmiot wyląduje pośród pospolitych śmieci? Niech wyląduje pośród "elitarnych" śmieci! To szalone, ale możliwe! Teoria "elitarnych śmieci", choć wydaje się absurdalna, to jednak jest prawdziwa. Nigdy nie zauważyłeś, że łatwiej wyrzucić z pokoju cały karton rzeczy, niż wywalać je pojedynczo? Elitarne śmieci są obok siebie! W "Katharsis 17" idziemy o krok dalej - wszystkie przedmioty, których dotychczas nie potrafiliśmy wyrzucić wylądują w jednym kontenerze!

Co to jest "Katharsis 17"?
      To happening jakiego jeszcze nie było! Dnia 9 października 2004, po godzinie 17, wszyscy jego uczestnicy pozbędą się przedmiotów, których dotychczas nie potrafili wyrzucić. W "Katharsis 17" udział może wziąć każdy.

Jak to ma wyglądać??
      Na "Katharsis 17" najlepiej stawić się pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie i po wybiciu godziny 17 wrzucić swoje śmieci do pewnego śmietnika stojącego w pobliżu PKiNu, jednak i bez tego możesz wziąć udział w naszej akcji. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz pojawić się tam o 17, przyjdź później, albo w ostateczności pozbądź się swoich przedmiotów w innym miejscu (np. w domowym śmietniku).

W pobliżu Pałacu Kultury jest wiele śmietników. O który chodzi?
      Śmietnik znajduje się od strony ulicy Marszałkowskiej, zaraz przy wyjściu z przejścia podziemnego. W pobliżu znajdują się hale kupieckie. Poniższe materiały powinny ułatwić jego zlokalizowanie.


Małe podsumowanie
Znajdź przedmioty, których najwyższy czas sie pozbyć. Wraz z wybiciem godziny 17 wyrzuć je. Najlepiej do specjalnego śmietnika w pobliżu PKiNu. Jeśli nie jesteś z Warszawy, albo nie możesz dotrzeć pod Pałac, pozbądź się swoich przedmiotów gdzie indziej, albo przyjdź później. Śmietnik-Katharis czynny od 17 do ostatniego klienta. ;)

Powiadom znajomych!
Każdy potrzebuje Katharsis, choć nie każdy o tym wie! Powiadom swoich znajomych! Warszawski Front Abstrakcyjny powiadomi 1300 swoich członków z całej Polski.

Kilka uwag na koniec
Happening ma wymowę symboliczną. Nie przynoście gigantycznych tapczanów ani lodówek. Wystaczy kilka drobnych przedmiotów.

Patronuje nam
Zasada trzech jedności. ;)
Jedna godzina! Jeden śmietnik! Jedyny taki dzień!Więcej informacji
Wszelkie dodatkowe informacje odnośnie happeningu można uzyskać pisząc na ten adres e-mail. Materiały promocyjne związane z akcją (zdjęcia, tekst zapowiedzi) są do waszej dyspozycji i możecie robić z nimi co chcecie, jeśli przyczyni się do wzrostu frekwencji na "Katharsis 17".

Oznaczcie sobie najbliższą sobotę w kalendarzu i... do zobaczenia na "Katharsis 17"!

Podsumowując:

Nazwa: "Katharsis 17"
Czas akcji: 9 października
Miejsce akcji: najlepiej "nasz" śmietnik w pobliżu PKiN
Dokładna godzina rozpoczęcia akcji: 17:00
Co będzie potrzebne?: wyjątkowe i zarazem zbędne przedmioty
Jak skontaktować się WFA?: kontakt@wfa.prv.pl


Podsumowanie akcji
Happening rozproszony

Dziewiątego października 2003 po godzinie 17, niezidentyfikowana liczba osób pozbyła się zbędnych, ale wyjątkowych przedmiotów. Jeśli ktoś pofatygował się w tym celu pod Pałac Kultury, to mógł zobaczyć dosyć nietypowy widok. Nasz śmietnik był za ogrodzeniem, pod PKiNem rozstawiona była scena, a wszędzie krążyły tłumy ludzi. Nie wiem czy to przypadek, czy celowe działanie, ale przy "naszym" śmietniku stało około 7 policjantów. Czy gotowi byli zgarnąć każdego, kto zbyt intensywnie będzie korzystał z kontenera? Pewnie nikt z nas nie miał ochoty tego sprawdzać. Trzeba było działać szybko i niepozornie. Ci z was, którzy wyrzucali zbędne rzeczy w domowym zaciszu, albo w innych miastach, robili to zapewne w znacznie mniej stresującej atmosferze. O północy "Katharsis 17" oficjalnie zakończyło się. Oczyszczeni? Zadowoleni?Strona Warszawskiego Frontu Abstrakcyjnego zoastała wyświetlona już tyle razy:


Warszawski Front Abstrakcyjny zajmuje się działalnością typu flash mob i nie tylko. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie naszej
działalności pisz na kontakt@wfa.prv.pl lub skontaktuj się poprzez SMS z pewnym numerem, jeśli uda ci się go zdobyć.